PROFİMAK ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE Yine İlgi Odağı Oldu!

Geri dönüşüm-çöp ayrıştırma tesisleri makineleri, “EHS” (Elektrikli Hibrit Sistem) teknolojisi ile çalışan çöp sıkıştırmalı kasa sistemleri ve aynı zamanda kullanılmış iş-inşaat makineleri satışı konularında faaliyet gösteren Profimak Makina Otomotiv A.Ş, fuarda sergilemiş olduğu Elektrikli Araçüstü Yol Süpürme Ekipmanı ile fuarın ilgi odağı oldu. Araç Scania, Ekipman Erdemli Makina ve Güç Sistemleri Yiğit Akü iş birliği içerisinde hazırlanan araç ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı.

Dünyada bir ilk olarak proje ve mühendisliği tamamen Profimak tarafından yapılan “EYS Teknolojisi” ile donatılmış yeni nesil Elektrikli Yol Süpürme Sistemi; dizel motorun bir vardiyada tüketmiş olduğu 70 lt/gün dizel yakıt elektrikli sistemde %100 tasarruf sağlıyor. Ayrıca ekstra olarak konulan ikinci dizel motor sistemden kaldırıldığı için kullanılmayan akaryakıttan dolayı, egzoz gazı tamamen ortadan kaldırılmış oluyor ve bu da günde 18 tane ağacın sağlamış olduğu oksijen miktarını doğaya geri kazandırıyor. Bu sayı yıllık 5616 adet ağaca tekabül ediyor.

TAMAMEN SESSİZ

Yüksek motor sesisinin oluşturduğu gürültü kirliliği de bu araç ile ortadan kalkmış oluyor. Gece ve gündüz vakitlerinde daha sessiz süpürme işlemi sağlayan Elektrikli Süpürge, daha önce gece yapılamayan sokak süpürme işlemini de yapılabilir hale getiriryor.

EYS sistemde, emiş fanı ve süpürgeler için sağlanan güç elektrik motorundan alındığı için ikinci motorun yağ, yakıt ve ekipmanlarının bakım işlemleri için harcanan zaman sıfıra indirilmiş oluyor.

Profimak Tarafından Üretilen Elektrikli Çöp Aracı Yenilenen Teknolojisi ile Komatek Fuarı’nda Yerini Aldı

Dünyadaki son teknolojiye sahip olan araç, uzun ömürlü kendi kendini kontrol eden akıllı sisteme sahip bataryaları ve yurt dışı piyasasına oranla 1/3 oranındaki maliyetiyle iç piyasada yeni bir dönemi başlattı.

Özellikle gece şartlarında çöp toplarken, araç motorundan çıkan yüksek seviyedeki ses, bölge sakinlerini rahatsız ediyordu. Profimak yaptığı çalışmalar sonucunda bu yüksek seviyedeki ses ve gürültü kirliliğini ortadan kaldırdı. Bunun yanında Profimak’ın geliştirmiş olduğu sistem düşük emisyon salınımları ile tamamen çevre dostu bir teknolojiye sahip.

PR-1, PR-2, PR-3, PR-4 sistemli araçlar kullanıcılarına hiçbir iş bırakmadan otomatik olarak kendi kendini kontrol ediyor.

Tam bakımsız Jel ve Li-ion akülere sahip sistem, yüksek akım, aşırı deşarj, aşırı şarj, yüksek ısılar’ da otomatik olarak  sistemi devre dışı bırakıyor.

İstenildiği takdirde tank seviye modülü eklenerek aracın yakıtı kullanıcılar tarafından kontrol edilebiliyor. Yine GPRS modülü eklenerek gerekli sistem tanımlamaları yapıldıktan sonra araç kullanıcılara, durumu ile ilgili bilgi mesajları gönderebiliyor. Veya kullanıcılar önceden belirlenmiş olan kodları modüle göndererek araçtan istenilen bilgileri talep edebiliyor.

Şarj konusuna geldiğimizde Li-İon bataryalar 2000 döngü şarj işlemine kadar tam performansta çalışıyor. Bir döngü akünün tamamen boşalıp tekrar %100 şarj olmasını varsaydığımızda ve aracın her gün bir döngü ile şarj olduğunu düşündüğümüzde (bu mümkün olmayan bir durum en az iki günde bir döngü olabiliyor.)  en az altı yıl li-ion bataryalar tam performans ile çalışıyor. Akıllı şarj cihazları şarj işlemini tamamen kendisi kontrol ederek akülerin daha performanslı çalışmasını sağlıyor.

Profimak’ın yapmış olduğu son teknolojiye sahip PR-1, PR-2, PR-3, PR-4 sistemli araçlar tamamen otomatik olarak kendini kontrol eden  sistemiyle, çevre ve doğaya olan faydalarıyla ve yüksek performansı ile bütün temizlik firmalarının ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Profimak, sürekli yenilenmekte olan teknolojiyi, ürünlerine uygulayarak,  daima  kendini geliştirerek Türkiye’ye hizmet etmeye devam ediyor. Profimak’ın devam eden Ar-Ge çalışmaları önümüzdeki yıllarda da yeni model elektrikli araçların piyasa çıkacağının habercisi.

0312 441 61 72